Aktualności

,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" – dzielnicowi z Bemowa o bezpieczeństwie podczas wakacji

Kolejne spotkanie dzielnicowych z Bemowa z przedszkolakami w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Wizyta miała na celu uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest bezpieczeństwo w życiu codziennym, a zwłaszcza podczas letniego wypoczynku. Spotkanie zostało zorganizowane przy udziale Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Bemowo.

Rozpoczęły się długo wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Każda okazja jest dobra by porozmawiać o tym, co ważne. A ważne jest to, by uświadomić młodym ludziom, że wokół może czekać na nich wiele zagrożeń i warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić, dlatego dzielnicowi z Bemowa gościli w przedszkolu. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Bemowo.

W ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci opowiedzieli dzieciom o właściwym zachowaniu w rejonach akwenów, o zasadach bezpiecznej kąpieli, co w efekcie wpływa na ograniczenie wypadków utonięć, zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych. Przedszkolaki przy tej okazji mogły obejrzeć policyjny radiowóz.

Funkcjonariusze podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą przypominają również elementarne zasady ruchu drogowego, które powinien znać każdy jego uczestnik.

Pamiętajmy o tym, aby przypominać naszym dzieciom zasady bezpieczeństwa i dawać im dobry przykład w trakcie codziennych spacerów czy rowerowych wypraw.

nadkom. Marta Sulowska

  • Policjant i dzieci.
    Spotkanie z przedszkolakami
  • Radiowóz i dziecko.
    Spotkanie z przedszkolakami
  • Policjant i dzieci.
    Spotkanie z przedszkolakami
Powrót na górę strony