Dzielnicowi przestrzegają mieszkańców przed oszustami
Dzielnicowi ze Woli i Bemowa informują mieszkańców o zagrożeniach wynikających z oszustw metodą „na policjanta i prokuratora”. Policjanci spotykają się z administratorami wspólnot mieszkaniowych, aby porozmawiać z nimi i wręczyć im stosowne ulotki. Tym razem poruszyli zagadnienia dotyczące dewastacji mienia i kradzieży z włamaniem.
O dzielnicowych zwykło się mówić, że to tzw. „policjanci pierwszego kontaktu” – każdy może zwrócić się do nich o pomoc czy poradę. Stanowią oni ważne ogniwo pomiędzy policją, a społeczeństwem. Rolą dzielnicowego jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców w podległym im rejonie. Zadania wykonywane przez dzielnicowych nie należą do najłatwiejszych. To oni na co dzień maja do czynienia z różnymi zjawiskami.
Dzielnicowy podczas codziennej służby odwiedza swój rejon. Rozmawia z mieszkańcami, ostrzega przed zagrożeniami oraz pomaga w rozwiązaniu problemów. Praca dzielnicowego wymaga od funkcjonariuszy zarówno merytorycznego przygotowania jak i umiejętności interpersonalnych.
Mając na uwadze wciąż jeszcze zgłaszane przez pokrzywdzonych przypadki oszustw metodą „na policjanta i prokuratora” wolscy i bemowscy dzielnicowi w ramach akcji profilaktycznej docierają do mieszkańców, administratorów wspólnot mieszkaniowych, aby porozmawiać z nimi o sposobie działania przestępców, wytłumaczyć im jak uchronić się przed takimi sytuacjami i co zrobić, jeśli już padną ofiarą takiego oszustwa.
W jednym takich spotkań uczestniczyli dzielnicowi z Bemowa. W spotkaniu przy ul. Czumy 15 udział wzięli pracownicy administracji i mieszkańcy. Omawiali oni bieżące, lokalne problemy oraz możliwości ich rozwiązania.
nadkom. Marta Sulowska