Aktualności

Podziękowanie dla dzielnicowego z Woli

Data publikacji 06.05.2025

Głównym założeniem programu "Dzielnicowy bliżej nas" jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, to osoba dobrze znająca swój teren i ludzi tam zamieszkujących. Dlatego najważniejsze wyróżnienie jego pracy to podziękowania, które płyną od lokalnej społeczności.

„Dzielnicowy bliżej nas” to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych, a jak wiemy, realizowane przez nich zadania są niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli. O dzielnicowych zwykło się mówić, że jest to tzw. „policjant pierwszego kontaktu”. Nie bez przyczyny stanowią oni ważne ogniwo między Policją i społeczeństwem. Rolą dzielnicowego jest dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności w rejonie, w którym pracuje. Zadania, które podejmuje dzielnicowy są trudne, bowiem on sam na co dzień styka się z różnymi zjawiskami patologicznymi, jak przemoc domowa, konflikty sąsiedzkie, żebractwo, alkoholizm, prostytucja, bezrobocie, narkomania, włamania i kradzieże, itp. Jest to praca użyteczna i potrzebna.

Do Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV wpłynęły podziękowaniami dla dzielnicowego z Woli asp. szt. Andrzeja Kurzęckiego. Mieszkanka wyraziła głębokie uznanie dla policjanta za czas, który poświęcił jej oraz innym lokatorom w rozwiązaniu trudnej dla nich sprawy. Kobieta, jak informowała w swojej wiadomości, miała problem z „trudnym sąsiadem”, a chodziło głownie o zakłócanie spoczynku nocnego. W tym przypadku skończyło się na interwencji dzielnicowego.

Dzielnicowy z Woli, z racji wieloletniego doświadczenia i stażu służby (24 lata), wiedział doskonale, że często proste z pozoru sprawy, mogą przeobrazić się w niekończący się spór pomiędzy sąsiadami. Wykorzystując własne doświadczenie doprowadził do zakończenia sporu i wyjaśnienia sprawy.

Mieszkanka z Woli w swojej wiadomości podziękowała szefowi wolskich policjantów słowami „...a Panu Komendantowi dziękuję, że tak profesjonalnie potrafi zarządzać swoimi podwładnymi i pozostaje mi życzyć, żeby wszyscy funkcjonariusze w podległej Panu jednostce wykazywali takie zaangażowanie i profesjonalizm jak dzielnicowy…Gratuluję i jeszcze raz bardzo dziękuję”. Zwróciła się również z podziękowaniami do dzielnicowego "...za szybką interwencję oraz profesjonalne załatwienie sprawy..."

Podziękowania są dowodem na to, jak istotne jest zaangażowanie i troska, które funkcjonariusze wkładają w swoją pracę. Policjanci nieustannie podejmują działania, by służyć mieszkańcom – zarówno w sytuacjach kryzysowych, jak i tych codziennych, które wymagają wsparcia i pomocy.

nadkom. Marta Sulowska/ea

 

Powrót na górę strony