Dzielnicowi z Bemowa na spotkaniu z przedszkolakami
Jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego, co zrobić podczas spotkania z obcą osobą, w jaki sposób skutecznie wezwać pomoc, gdy istnieje zagrożenie? Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych pytań udzielali dzielnicowi z warszawskiego Bemowa podczas wizyty w Przedszkolu nr 320. Dzieci chętnie zdobywały również wiedzę praktyczną i zapoznawały się z zadaniami i wyposażeniem służbowym funkcjonariuszy.
Mając na uwadze wspólny cel, czyli bezpieczeństwo dzieci, policjanci prowadzą pogadanki z najmłodszymi. Profilaktyka jest bardzo ważna od najmłodszych lat i procentuje w przyszłości. Każde spotkanie jest bardzo ciekawe zarówno dla dzieci, jak i dla funkcjonariuszy. Tym razem dzielnicowi z warszawskiego Bemowa odwiedzili przedszkole na Bemowie.
Policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznych zachowań, przedstawili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz dużą uwagę zwrócili na kontakt z obcą im osobą.
Policjanci podczas spotkania przypomnieli jeszcze informację o numerach alarmowych i zachęcali także najmłodszych do używania elementów odblaskowych. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Największą atrakcją cieszył się policyjny radiowóz. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
nadkom. Marta Sulowska/bś