Aktualności

Zakończenie roku szkolnego w „Konarskim”

Data publikacji 26.06.2026

W piątek w XXXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Michała Konarskiego i Technikum nr 26 w auli im. Dyrektora Wincentego Czerwińskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W wydarzeniu, obok dyrekcji i grona pedagogicznego, wzięli udział przedstawiciele Policji, podkreślając wyjątkowy charakter klas o profilu mundurowym.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie odbyło się w piątek, 26 czerwca 2026 r. w auli im. Dyrektora Wincentego Czerwińskiego. Podczas uroczystości wyróżniający się uczniowie otrzymali dyplomy i upominki od Dyrekcji Szkoły i grona pedagogicznego. Wszystkim gratulowała Dorota Marciniak, Dyrektor szkoły.

W  uroczystości udział wziął Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV podinsp. Sebastian Kołodziej, Naczelnik Wydziału Doboru Komendy Stołecznej Policji mł. insp. Mikołaj Linda oraz koordynator oddziałów o profilu mundurowym, radca Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji mł. insp. Tomasz Seweryn. W tych niecodziennych uroczystościach zawsze obecna jest reprezentacja Policji. Uroczystość zaszczycili również znamienici goście – zaproszeni przez Dyrektor szkoły.  

Obecność przedstawicieli Policji nie jest przypadkowa. Klasy policyjne w „Konarskim” od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem kandydatów, ich uczniowie osiągają wysokie wyniki w nauce. Uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas maturalnych była kolejną okazją do spotkania z uczniami, dyrekcją i gronem pedagogicznym w celu promocji zawodu policjanta.

Warto przypomnieć, że od 1 września 2025 placówka jest jedyną szkołą w Warszawie, w której działają oddziały o profilu mundurowym pod patronatem MSWiA. Program nauczania jest przygotowany i prowadzony we współpracy z Policją oraz Strażą Graniczną. Dla młodych osób, które planują związać swoją przyszłość  z formacjami mundurowymi, „Konarski” stał się kluczowym punktem na edukacyjnej ścieżce, oferując profesjonalne przygotowanie do przyszłej służby.  

nadkom. Marta Sulowska

  • Uroczystośc.
    Zakończenie roku szkolnego w „Konarskim”
  • Uroczystośc.
    Zakończenie roku szkolnego w „Konarskim”
  • Uroczystośc.
    Zakończenie roku szkolnego w „Konarskim”
  • Uroczystośc.
    Zakończenie roku szkolnego w „Konarskim”
  • Uroczystośc.
    Zakończenie roku szkolnego w „Konarskim”
  • Uroczystośc.
    Zakończenie roku szkolnego w „Konarskim”
Powrót na górę strony