Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola autokarów przed letnimi wyjazdami

Data publikacji 17.06.2009

Polowa czerwca to doskonały czas na wyjazdy uczniów warszawskich szkół na „zielone szkoły”. To dla wielu z nich także początek wakacyjnych wyjazdów. Podobnie, jak w poprzednich latach policjanci ze stołecznej drogówki kontrolują autokary oraz pojazdy przewożące dzieci i młodzież. W najbliższą niedzielę na parkingu przed „Torwarem” będzie zorganizowany punkt kontrolny, w którym można sprawdzić stan techniczny środków transportu a także trzeźwość prowadzących je kierowców.

 

Policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego każdego dnia kontrolują stan techniczny pojazdów i autokarów przewożących dzieci i młodzież na zorganizowane wypoczynki. W najbliższy piątek w szkołach rozdane zostaną świadectwa i wielu z uczniów zacznie także już letni wypoczynek poza Warszawą. Dlatego też dbając o bezpieczną podróż policjanci przygotowali punkt kontrolny, który stanie w godz. 06:30-09:30 w najbliższą niedzielę, tj. 21 czerwca na parkingu przed „Torwarem” przy ulicy Łazienkowskiej.

 

Przypominamy właścicielom autokarów, że warto przed planowanym wyjazdem dokonać przeglądu pojazdów w stacjach kontroli, niezależnie od posiadanych badań technicznych. To pozwoli na uniknięcie sytuacji, w której w ostatniej chwili przed odjazdem przewoźnik musi szukać zastępczego pojazdu. Stałym punktem kontroli jest także badanie trzeźwości. Niestety zdarzają się przypadki, kiedy nieodpowiedzialni kierowcy wsiadają za kierownicę i do tego przewożą pasażerów narażając ich na niebezpieczeństwo. Na szczęście w większości przypadków zarówno pojazdy, jak i sami kierowcy są dobrze przygotowani do podróży. Zdarza się, że w przypadku małych usterek, takich jak chociażby wymiana przepalonej żarówki, są one usuwane na poczekaniu i już po chwili autokar może ruszać w drogę.

Zgłoszenia w sprawie kontroli autokarów są przyjmowane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji pod numerami telefonów:
022 603 77 55 – całodobowo
022 603 77 18 – od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

źródło: KSP 

Powrót na górę strony