Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czynili przygotowania do fałszowania paszportów – 17 zarzutów

Data publikacji 15.10.2019

Trzech obywateli Wietnamu zostało zatrzymanych przez policjantów z komisariatu na Bemowie w związku z czynieniem przygotowań do fałszowania paszportów. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu piaseczyńskiego. Policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do przestępstwa. Podejrzani usłyszeli łącznie 17 zarzutów działania wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu na Bemowie w ramach czynności służbowych udali się na teren powiatu piaseczyńskiego w związku informacją dotyczącą podrabiania dokumentów przez obywateli Wietnamu. Na miejscu kryminalni weszli do budynku, gdzie miało dochodzić do przestępczego procederu. W pomieszczeniu znajdowało się trzech mężczyzn w wieku 37, 42 i 61 lat.

Uwagę policjantów od razu zwróciły  wydruki kart z danymi, które stanowiły pierwszą stronę w paszporcie. Karty zawierały zdjęcia oraz dane różnych osób. W pomieszczeniu znajdowały się również puste karty z paszportów, w których brakowało danych i zdjęć. Policjanci ujawnili również karty pobytu i paszporty zawierające dane różnych osób. Rzeczy to zostały zabezpieczone.

Trójka mężczyzn została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Dochodzeniowcy gromadzili materiał dowodowy. Podejrzani usłyszeli łącznie 17 zarzutów za czynienie przygotowań do podrabiania dokumentów. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. M. Sulowska/ea

Powrót na górę strony