Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Średniowieczne topory zabezpieczyli bemowscy policjanci

Policjanci z komisariatu na Bemowie, realizując zadania związane z ujawnianiem osób, które w nielegalny sposób posiadają amunicję bez zezwolenia dotarli do 40-letniego mieszkańca Bemowa. Według informacji mężczyzna miał posiadać militaria z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli ponad 290 sztuk amunicji oraz topory, które mogą pochodzić z okresu średniowiecza. W tej sprawie zatrzymany został 40-latek, który usłyszał zarzuty.

Policjanci z komisariatu na Bemowie realizowali działania związane z ujawnianiem osób, które mogą posiadać broń lub amunicję nabytą w nielegalny sposób. Na podstawie zgromadzonych informacji wytypowali lokal na terenie dzielnicy, gdzie bez wymaganego zezwolenia mogła być przechowywana amunicja.

Kiedy policjanci weszli do mieszkania, w pokoju, w którym przebywał mężczyzna, na półkach leżała amunicja strzelecka w ilości kilkuset sztuk. Policjanci na miejsce wezwali pirotechników, którzy ją zabezpieczyli. Funkcjonariusze zabezpieczyli również kilka toporów prawdopodobnie z okresu średniowiecza. Będą one przekazane do dalszych badań przez specjalistów. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała oględziny.

40-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia amunicji. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że poszukiwanie bez pozwolenia ukrytych lub porzuconych zabytków, czy też wojskowych elementów, zwłaszcza przy użyciu narzędzi elektrycznych, (np. wykrywacza metali) jest sprzeczne z prawem.

kom. M. Sulowska/ea

  • Zabezpieczona amunicja i narzędzia przez bemowskich policjantów
    Zabezpieczona amunicja i narzędzia przez bemowskich policjantów
  • Zabezpieczone narzędzia przez bemowskich policjantów
    Zabezpieczone narzędzia przez bemowskich policjantów
Powrót na górę strony