Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 10.02.2020

Policjant z bemowskiego komisariatu w czasie wolnym od służby zareagował na zachowanie nietrzeźwego kierowcy. Jak się okazało, 76-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Około godziny 22 policjant z Bemowa w czasie wolnym od służby poruszał się drogą pomiędzy miejscowościami Ropczyce a Wielopole Skrzyńskie. Funkcjonariusz w trakcie jazdy zwrócił uwagę na pojazd marki Peugeot. Siedzący za kierownicą mężczyzna jechał wężykiem i nie panował nad samochodem. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu.

Policjant natychmiast zareagował. Wyprzedził pojazd i w bezpiecznej odległości próbował go zatrzymać. Wtedy kierujący peugeotem uderzył w tył pojazdu funkcjonariusza, przyspieszył i próbował uciec. Policjant ruszył za nim pościg. Chwilę później zatrzymał auto i odebrał kierującemu kluczyki.

Policjant przedstawił się i okazał legitymację służbową. Od mężczyzny było czuć wyraźną woń alkoholu. 76-latek ponownie próbował się oddalić się, tym razem pieszo. Agresywny kierowca nie reagował na polecenia policjanta. Funkcjonariusz ujął go, a na miejscu pojawiła się załoga policyjna, która zatrzymała 76-latka.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że 76-latek nie posiadał prawa jazdy, ponieważ już wcześniej kierował „po alkoholu”.

Policjant, który zareagował na naruszenie prawa swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się w każdej chwili, nie tylko będąc na służbie.

kom. M. Sulowska/mb

 

Powrót na górę strony