Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł z nożem bo chciał papierosa, został aresztowany

Data publikacji 28.04.2020

Kilkanaście minut po zdarzeniu 22-letni obywatel Jordanii został zatrzymany przez wolskich policjantów. Jest on podejrzany o rozbój z użyciem noża. Z ustaleń wynika, że groził nożem ponieważ chciał papierosa. W chwili zatrzymania 22-latek był agresywny. Okazało się, że w mieszkaniu posiadał kilka porcji narkotyku. Po usłyszeniu zarzutu, decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie o tym, że doszło do napaści z użyciem noża. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia, z których wynikało, że do pokrzywdzonego podszedł 22-latek i poprosił o papierosa. Kiedy spotkał się z odmową, wyjął nóż z kieszeni i zaczął nim grozić pokrzywdzonemu. Po chwili oddalił się z miejsca. Wolscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Kilkanaście minut później na ulicy rozpoznali mężczyznę, którego rysopis odpowiadał sprawcy rozboju. Wobec mężczyzny podjęli czynności. Miał on przy sobie nóż, który został zabezpieczony. 22-latek podczas czynności był agresywny wobec policjantów.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy na Woli. Podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywał 22-latek funkcjonariuszez znaleźli kilka porcji narkotyków. Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża oraz posiadanie środków odurzających. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

kom. Marta Sulowska/mb

Powrót na górę strony