Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udostepniała mieszkanie do uprawiania prostytucji - zarzuty za sutenerstwo i stręczycielstwo

Data publikacji 27.05.2020

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Woli zatrzymali kobietę podejrzaną o ułatwianie i czerpanie korzyści z nierządu. Jak ustalili funkcjonariusze, od pewnego czasu udostępniała mieszkanie i przyjmowała korzyści majątkowe z uprawniania prostytucji. Podejrzana usłyszała zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu wolskiej komendy pracowali nad sprawą związaną z ułatwianiem i czerpaniem korzyści finansowej z uprawiania nierządu. Z ustaleń wynika, że od kobiet pobierane były pieniądze za uprawianie nierządu, zatrzymana kobieta podejrzana o ten proceder udostępniała do tego lokal, publikowała anonse na portalach internetowych oraz udzielała informacji o świadczonych usługach.

51-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli środki pieniężne w wysokości ok. 37 tys zł. na poczet przyszłych kar i grzywien. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli telefony komórkowe.

Od samego początku w sprawę zaangażowani byli policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie zatrzymanej czerpania korzyści z nierządu oraz nakłanianie do uprawiania prostytucji. Podejrzana usłyszała zarzuty za stręczycielstwo i sutenerstwo Za to może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/rr

Powrót na górę strony