Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tłumaczył, że pieniądze z włamania są kolegi

W niespełna dwie godziny policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do restauracji i kradzież pieniędzy oraz sprzętu elektronicznego. 27-latek został rozpoznany przez policjantów na ulicy, skąd trafił prosto do policyjnej celi. Ci sami policjanci ustalili, że mężczyzna ma jeszcze związek z włamaniem do piwnicy z początku maja. Wcześniej notowany za podobne przestępstwa, po usłyszeniu zarzutów, decyzją sądu, został aresztowany na trzy miesiące.

Wolscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że doszło do włamania do restauracji. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że sprawca podważył drzwi od zaplecza oraz okna kuchennego, a następnie plądrował pomieszczenia, skąd skradł pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 11 tysięcy zł. Na miejscu sprawca pozostawił łom.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy włamania, grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny na miejscu przestępstwa. Po niespełna dwóch godzinach od zdarzenia funkcjonariusze spostrzegli na ulicy mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał osobie zarejestrowanej przez monitoring. Mundurowi od razu wiedzieli, że to ten sam mężczyzna i podjęli czynności. 27-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Okazało się, że miał on przy sobie pieniądze, które zostały skradzione. Tłumaczył policjantom, że należą one do kolegi, nie potrafił jednak wskazać którego. W tym czasie ci sami policjanci ustalili, że mężczyzna ma związek z jeszcze innym włamaniem, tym razem do piwnicy, skąd został skradziony prostownik. Do zdarzenia doszło na początku maja br.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zgromadzili materiał dowodowy. Ustalili, że mężczyzna był już poszukiwany, zatrzymywany i notowany za podobne przestępstwa. Podejrzany usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec 27-latka środka izolacyjnego i decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

kom. Marta Sulowska/ea

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
Powrót na górę strony