Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy przed służbą zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 28.05.2020

Dzielnicowy z bemowskiego komisariatu, jadąc na służbę, w miejscowości Moszna, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Kierujący prywatnym samochodem policjant zauważył jadącego z naprzeciwka fiata, który zahaczył kołem o pobocze i wpadł w poślizg na łuku drogi, w końcu uderzył w drzewo. Od razu sprawdził co się dzieje. Okazało się, że kierujący był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Dzielnicowy udaremnił mu dalszą jazdę. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Zdarzenie miało miejsce  w poniedziałek. Po godzinie 12 dzielnicowy  z bemowskiego komisariatu jadąc na służbę, w miejscowości Moszna zauważył jadącego z naprzeciwka fiata, który zahaczył kołem o pobocze i wpadł w poślizg na łuku drogi, w końcu uderzył w drzewo. Policjant od razu ruszył w jego kierunku. Okazało się, że kierujący był pod wyraźnym wpływem alkoholu, na szczęście mężczyźnie nic się nie stało.

Na miejsce przyjechał patrol straży miejskiej i Policji. Okazało się, że kierujący miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na trzy lata, świadczenie pieniężne w wysokości 5 tys. zł. oraz utrata prawo jazdy.

kom. Marta Sulowska/rr

Powrót na górę strony