Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Planował ukryć się za granicą, poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymany

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie przeprowadzili realizację sprawy poszukiwawczej za 40-letnim mężczyzną na terenie powiatu pułtuskiego. Prokuratura Okręgowa w Opolu wydała za nim list gończy w celu trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Policjanci wiedzieli, że mężczyzna obawiał się zatrzymania, dlatego przeprowadzili działania dynamicznie i precyzyjnie.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli zajmujący się poszukiwaniami osób prowadzili czynności operacyjne w związku z wydanym przez Prokuraturę Okręgową w Opolu listem gończym za 40-letnim mężczyzną. Był on poszukiwany w celu odbycia kary tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kradzież mienia znacznej wartości na terenie Polski, jak i innych państw.

Z informacji, które posiadali policjanci wynikało, że był on wcześniej notowany i karany za różne przestępstwa oraz przebywał w zakładzie karnym, który ostatni raz opuścił 10 lat temu. Kryminalni wiedzieli, że mężczyzna miał świadomość, że jest poszukiwany. Sprawdzali każdy trop, prowadzili żmudne czynności operacyjne, wiedzieli również, że mężczyzna planuje ukryć się przed organami ścigania za granicą.

Policjanci po wykonaniu szeregu czynności w tej sprawie, analizie zgromadzonego materiału operacyjnego wiedzieli, że poszukiwany jest na terenie kraju i wytypowali miejsce, gdzie przebywał. Z uwagi na charakter sprawy do działań zostali włączeni policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie. Wcześnie rano udali się do miejscowości na terenie powiatu pułtuskiego i  rozpoczęli realizację.  40-latek został zatrzymany i doprowadzony do wolskiej komendy. Po wykonaniu czynności mężczyzna trafił do aresztu śledczego do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Opolu.

kom. Marta Sulowska/sj

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 32.05 MB)

Powrót na górę strony