Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowe areszty dla Gruzinów za kradzieże

Data publikacji 31.08.2020

Sąd zastosował dwa trzymiesięczne tymczasowe areszty dla obywateli Gruzji. Są oni podejrzani o kradzieże sklepowe. Mężczyźni zostali rozpoznani przez pracowników sklepu. Policjanci z Woli udowodnili im inne kradzieże, do których doszło w sklepach, łupem były artykuły drogeryjne. Jeden z nich posiadał przy sobie dowód osobisty pochodzący z kradzieży. Podejrzani w wieku 31 i 43 lat usłyszeli zarzuty karne.

Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie, że pracownicy ochrony ujęli dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież. Zostali oni rozpoznani przez nich w związku z kradzieżą, do której doszło kilka dni wcześniej. Wówczas mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu, ich łupem były artykuły drogeryjne.  Na miejscu policjanci rozpoczęli czynności. Okazało się, że jeden z nich w wieku 43 lat posiadał przy sobie artykuły kosmetyczne oraz dowód osobisty pochodzący z kradzieży należący do innej osoby.

Obywatele Gruzji zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Dochodzeniowcy gromadzili materiał dowodowy i jednemu z nich udowodnili inne kradzieże sklepowe. 43-latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży i przywłaszczenia dokumentu, 31-latek usłyszał ich cztery i dotyczyły kradzieży, gdzie łączna wartość strat wyniosła ponad 16 tysięcy złotych. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec obu mężczyzn i decyzją sądu obywatele Gruzji zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

kom. Marta Sulowska/ea

Powrót na górę strony